Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorulara göz atarak web tasarım hizmetiyle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.
Aklınıza takılan diğer soruları bizlere WhatsApp Tıkla Konuş ile sorabilirsiniz.

Alan adı, bir web sitesinin internetteki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir internet kullanıcısı web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı “ekonomikweb.net”.

Hayır. Alan adı tescil etmemekle birlikte bu duruma da karşıyız. Alan adı satın almak bir tescil işlemi olduğu için müşterilere hangi firma veya kişilerle çalıştıklarına bakmaksızın kendilerinin gerçekleştirmesini tavsiye ediyoruz.

Hosting veya barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir sunucuda tutulmasıdır. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür.

SSL (Secure Sockets Layer) sertifikaları, site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. Biz bütün sitelerimizde istisnasız SSL sunmaktayız.

Sitenizin alan adı ile alınan, kurumsal prestij açısından kullanımı son derece önemli, birden çok çalışanınız için alabileceğiniz mail sistemidir. Örneğin bizim mail adresimiz: “iletisim@ekonomikweb.net”tir.

SEO & SEM her ikisi de Google’da insanların sizi bulmaları için var. SEO ile siteniz organik olarak yükselir ancak bu zaman alır. SEM ise reklam bütçesiyle çalışır ve daha hızlı sonuçlar verir.

Tüm tasarımlarımızı orijinal yazılımlarla gerçekleştiriyor; çökme ve performans kayıplarına karşı ömür boyu garanti veriyoruz.

NOT: Harici sunucularda barınan siteler için herhangi bir garanti hizmetimiz bulunmuyor.

9 yıllık sektör tecrübemiz sayesinde en kaliteli sunucu, yazılım ve uygulamalara en uygun fiyatlarla sahip olabiliyoruz. Ayrıca iş tecrübemiz sayesinde kaliteden ödün vermeden tasarımlarımızı birçok firma veya freelancera göre çok daha hızlı tamamlayabiliyoruz. Tüm bunların neticesinde ekonomik fiyatlara uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ve yeni yüzlerce müşteri kazanabileceğiniz web sitelerini inşa ediyoruz.

Projelerinizi taahhüt ettiğimiz zaman içerisinde teslim etmek en temel gayelerimizdendir. Web tasarım projelerinizi zamanında teslim etmemiz için müşterilerimizin gerekli olan veri ve bilgileri zamanında göndermesi oldukça önemlidir. Veri akışında müşteri kaynaklı bir gecikme olmadığı sürece projelerinizde gecikme yaşanmayacaktır.

Nadiren de olsa bir takım gecikmeler yaşanabiliyor. Ancak bu gecikmelerinse genel nedeni müşterinin proje başladıktan bir süre sonra sitesi için yeni detaylar aktarmasıdır. Projenize başlamadan evvel aklınızdaki tüm detayları aktarmanız süreci daha sağlıklı hale getirecektir.

Elbette. Müşterilerimiz dilerse iş bitimiyle beraber sitelerini kendileri müdahalede bulunabiliyorlar. Bunun için gerekli tüm panel bilgileri kendilerine sağlanıyor. Ayrıca gerekli değişiklikleri yapabilmeniz için videolu anlatım kaynağı da sağlıyoruz.

Sitelerimizden 365. gün itibariyle her yıl 25$ aidat almaktayız. Bu aidatları sunucu ve SSL sertifikası giderlerinde kullanmaktayız. Aidat vermek istemeyen müşterilerimiz sitelerini kendi sunucularında barındırabilirler ancak bunun sizler için daha maliyetli olabileceğini lütfen unutmayınız. Harici sunucularla barınan sitelere ömür boyu garanti verememekteyiz.

Herhangi bir sebepten ötürü müşteriler sitelerini kendi sunucularına/hosting paketlerine almak isteyebilirler. Bu durumda sitenin gerekli tüm dosyaları müşteriye iletilir. Müşteri bu transferi kendisi yapma/yaptırma ile yükümlüdür.

Site fiyatını etkileyen en önemli faktör tasarıma harcanan zaman ve emektir. Siteden beklenti ve talepler arttıkça harcanan zaman ve fiyat da doğru orantılı olarak artacaktır.

Web tasarıma başlamadan evvel bize örnek siteler göndermeniz ve beklentilerinizi doğru bir şekilde aktarmanız buna ek olarak gerekli olan verileri zamanında aktarmanız hem fiyatı düşürecek hem de ortaya çıkacak olan işin kalitesini artıracaktır.

Ne yazık ki senetle veya elden nakit ödeme ile hizmet vermemekteyiz. Ödemelerinizi havaleyle veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Kurumsal web sitelerinin ortalama tamamlanma süreleri 2-4 haftadır. Ancak iş yoğunluğuna ve müşteri taleplerine bağlı olarak bu sürelerde esneme olabilmektedir. Böyle bir durumda hizmet öncesi müşteriye bilgisi aktarılır.

Müşteri kaynaklı bir gecikme olmadığı sürece siteler zamanında teslim edilir.

Ödemeler %50’sini iş öncesi geri kalan yarısı da iş sonrası şeklinde yalnızca havale ile gerçekleşmektedir. Ücretin tamamını iş öncesi ödemek isteyen müşteriler için ek indirim ve ek hizmet hediyesi uygulanır. Güncel ek indirim oranı ve hediye ek hizmet için lütfen bilgi alınız.

Firmamız İstanbul Gaziosmanpaşa vergi dairesine bağlı bir mükelleftir. Eğer müşteri talep ederse hizmetini garanti altına alan sözleşmesini tarafına ıslak imzalı olarak göndeririz.

Covid-19 ile mücadele kapsamında evden çalışma modeline geçiş yaptığımız için geçici bir süre yüz yüze görüşmeler yapamıyoruz. Ancak talep eden müşterilerle Zoom veya WhatsApp ile ön görüşme yapmaktayız.

Aklınıza takılan soru
listede yer almıyor mu?

WhatsApp Tıkla Konuş

Slide Hayalinizdeki web sitesine en ekonomik fiyatlarla sahip olmak için bizimle iletişime geçebilir, hızlıca teklif alabilirsiniz. TEKLİF ALIN Tıkla & Teklif Al